XBMC pro roce • tdsystems.eu
XBMC pro roce
wrote Tomáš Dlouhý • published 16.02.2010 02:13 • displayed 1066 x • score -1
Když jsem před necelým rokem (přesněji 27.2.) vydal článek o XBMC, multimediálním centru nejen pro Linux, netušil jsem, že z toho bude můj nejčtenější článek. Proto jsem se rozhodl k tomuto tématu vrátit a podívat se, na to jak vypadá situace teď.

Mezi tímto a posledním článkem vyšla jeho nové verze 9.11, značením verzí je podobné linuxové distribuci Ubuntu. Nová verze přinesla především lepší, možná i přehlednější vzhled. To co jsem psal že chybí nejvíce - podpora DVB chybí stále. Avšak autoři na své stránce dle článku Coming soon mimo jiné tuto funkci připravují. Navíc si dotyčný plugin lze ze svn stáhnout a  zkompilovat. Jak dopadl výsledek, to bohužel nebude součástí tohoto článku, jelikož jsem teprve spustil stahování.



Ale teď co je nového? Z pohledu uživatele toho viditelného mnoho není, přibyla podpora pro akcelerované video na Nvidii, zlepšeny byly knihovny atd. Vidět je jen to nové téma. Na druhé straně na me působí lepším dojmem než původní vzhled. Problémem této verze jsou ovšem bugy, alespoň v baličcích od packmanu pro openSuse. Než se v repositářích objevila verze, které mi fungovala utekli skoro dva měsíce.

   

Na závěr, nová verze toho mnoho nového nepřinesla, chybějcí plugin pro DVB je stále citelný a docela mi vadí. Jinak se dá říci, že přes zmíněné problémy jde stále o kvalitní kus softwaru. Za XBMC můžeme být v linuxu rádi, jelikož ostatní multimediální centra pro tento OS se hnula ještě méně.

Pro srovnání původní článek najdete zde.

Rate the article Bad or Good
Discussion
• 0 comment • Add new comment