Rozhodující zápas o vítězství ve skupině • tdsystems.eu
Rozhodující zápas o vítězství ve skupině
wrote Tomáš Dlouhý • published 29.04.2009 22:42 • displayed 105 x • score -2
Posledním utkání, které čekalo naše barvy ve skupině MS v ledním hokeji, bylo utkání s tradičním rivalem Česka v hokeji - s Finy. Dosovadní výsledky obou soupeřů byli se slabšímy Nory a Dány jednoznačné oba daly každému z nich 5 branek. Jak dopadl jejich vzájemný souboj?

Skóre otevřeli Finové, nicméně češi dokázaly otočit ještě v první třetině. Ta druhá pak byla poznamenána spoustou vyloučení na naší straně, bohužel. Přesto naši dokázali dát gól na 3-1, nicméně, finové dokázaly vyrovnat na 3-3. Pak přišla třetina třetí a zde finové dokonaly obrat na 3-4, bohužel naši však nedokázali srovnat a tak končí na druhém místě ve skupině. Zápas skončil již zmíněným výsledkem 3-4 pro Finy škoda. Nezbývá, ač nerad , než pogratulovat Finům k vitězství. Další zápas hrajem hned zítra a bohužel s Kanadou, jedním s favoritů celého mistrovství...

Neopustím si poznámku ke svému "oblíbenému" komentátorovi Robertovy Zárubovy, který opět perlil. Co mě na něm ale nejvíc vadí, jak na jevo dává svou nenávist vuči trenérovi Vladimíru Růžičkovy, kdy každý jeho krok kritizuje, neúspěchy zveličuje a úspěchy relativizuje. Bohužel mám ten dojem, že u pana Záruby převážil (nečekaně opět) nenávist vůči Slávii (kde je trenérem právě Růžička). Teším se na pozdější zápasy (a snad i finále) jak bude pan Záruba komentovat...

Ještě poznámka dnes odpoledne se rozhodlo také o tom, že Norové si zahrají osmifinálovou skupinu a Dánové budou hrát o udržení v elitní skupině.