Nové TV stanice • tdsystems.eu
Nové TV stanice
wrote Tomáš Dlouhý • published 06.01.2009 02:34 • displayed 930 x • score -3
Je dobře že se v česku rozšiřuje nabídka televizních stanic. Ono po pravdě analogové čtyři kanály tří televizí (ČT, Nova a Prima) bylo přece jen trochu málo. Nyní se zdá že s digitalizací se objevují zajímavé televize...

Ono vlastně s tím začala už ČT s spuštěním ČT24. Po té přišel ČT4Sport. Pak chvíly vody okolo digitalizace utichly, kvůly neochotě (či dokonce schválnostem) TV Nova snahy rozšířit další kanály. Avšak to nazabránilo vstupu Očka, TV public a TV Noe. Důležitým milníkem bylo rozdělení multiplexu A na veřejnoprávní (ČT), Českéradiokomunikace a Nova+Prima.

A opět přibyla nová stanice Z1, které má byt konkurencí ČT24. Další stanicí byla potom uvedena Nova Cinema do DVB-T. Nova Cinema, se zdá být dobrým kanálem. Davají tam celkem slušné pořady. Objevily se náznaky jakési Prima2. Ale to je zatím ve hvězdách.

A za necelý týden, v neděli 11.1.2009, má přijít další TV Barrandov, jež podle ukázek, které již na stanici běží, bude velice zajímavou stanicí. Myslím si, že připravované pořady a programová skladba této stanice zahýbou televiznímy ledy a snad to pomůže u nás zatím stále ještě sotva narozené digitalizaci televize.

Snad se dočkáme dalších televizí, protože možnosti jsou a podle mě jsou již diváci omrzelý neustálým točením pořadů mezi čtyřmi stanicemi. Díky novým stanicím se může objevit i nějaká snaha o konkurenci mezi televizemi. Pevně doufám že se to v zájmu nás, diváků, podaří.

Rate the article Bad or Good
Discussion
• 0 comment • Add new comment